На Флорида по неколку децении падна првиот снег, на социјалните мрежи нон стоп се објавуваат невистините фотографии на „моќната зима“.
Исклучително ниските температури и обилниот снег предизвикаа вистински сообраќаен хасо во Њујорк и Бостон.

Скај њуз објави дека на Флорида паднал првиот снег по повеќе од 30 години, како и дека на брегот н Масачусетс испливале четири замрзнати ајкули.
Поларните температури дури го замрзнаа и океанот, објавени се фотографии од заледен бран на плажата Нентакет.

 На Флорида поради ниските температурии заледени и вкочанети игуани паѓаат од дрвјата.

Датум на објава: сабота, 06 јануари 2018 во 10:10
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 12:54

коментари

остави коментар