,, Се надевам дека ќе нема проблеми при размената . Верувам дека утре ќе има резултати . Верувајте , три години чекам да дојде овој ден “ , изјавил Порошенко .
Размената ќе биде извршена во согласност со лани потпишаниот договор од Минск за прекин на огнот меѓу Украинските и проруските воени сили на истокот на земјата . 

Датум на објава: вторник, 26 декември 2017 во 19:45
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар