Мигрантите пристигнале од Турција, а секој од нив платил по 1.800 евра да биде префрлен во Атина, соопшти полицијата.

Во друг случај грчката полиција во близина на границата со Турција уапси 39-годишен Сириец кој превезувал 10 мигранти.

Датум на објава: недела, 12 ноември 2017 во 15:45
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар