Зулејка Ривера во 2006 годна ја освои титулата Мис на Универзумот.


 

Fearless nights... . . Outfit: @pleasedonttellshop

A post shared by Zuleyka Rivera (@zuleykarivera) on


После тој успех, вплови во актерските води и имаше запазени улоги во неколку теленовели и сапуници, а денеска работи и како ТВ водителка.


 

Girls compete with each other. Women empower one another. #letsgetit #islandgirl #aboutlastnight . . H&M: @geraldstylist

A post shared by Zuleyka Rivera (@zuleykarivera) on


Сепак, најголемата слава ја доживеа после снимањето на спотот за песната Деспасито, во кој ги воодушеви мажите ширум светот.

Зулејка на инстаграм има милион следбеници кои и се воодушевуваат на совршениот изглед.


Секоја нејзина објава е пропратена со бројни пофалби, а последната видео-снимка успеа да предизвика вистинска бура од коментари.

Убавата манекенка ги почести своите следбеници со клип во кои изведува секси танц, а видеото досега освои повеќе од 320.000 лајкови.


 

Así me disfruto tu calentura 😜 #stopthehate ✋🏽

A post shared by Zuleyka Rivera (@zuleykarivera) on

Датум на објава: сабота, 11 ноември 2017 во 11:39
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар