Очевидците за српските медиуми раскажуваат дека Кеба после несреќата бил во шок.

Излегол од автомобилот и повикал Брза помош, а на повредената девојка и повторувал “диши, диши“.

Девојката не можела да се помрдне од повредите, а пејачот во автомобилот ја дочекал полицијата.

Повредената тинејџерка итно е префрлена во болница и во моментов се утврдува степенот на повреда.

Кеба како што пренесуваат српските медиуми, исто така е во болница.

Датум на објава: вторник, 07 ноември 2017 во 22:03
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 10:12

коментари

остави коментар