Како што соопшти полицијата, оштетениот додека бил со свое другарче, ги пресретнале непознатите лица, едното од нив го фатило за врат и му го одзело мобилниот телефон, по што побегнале во непознат правец.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот. /МИА

Датум на објава: петок, 13 октомври 2017 во 15:12
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар