Полицијата соопшти дека вчера околу 16:00 часот на Ургентното одделение во болница во Гостивар бил донесен Џ.К. (59) од село Балиндол, кој испил, односно се затрул со непозната течност која била во шише за вино.

На Џ.К. му била укажана лекарска помош, а поради сериозно нарушената здравствена состојба бил префрлен во Ургентен центар Скопје.

Полицијата презема мерки за целосно расчистување на случајот. /МИА

Датум на објава: петок, 13 октомври 2017 во 15:09
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар