- Во Единицата за информации и команда Скопје, од страна на Итна медицинска помош, било пријавено дека на ул. „Орце Николов“ во Скопје од страна на случајни минувачи во патничко возило „Хјундаи“ со скопски регистарски ознаки бил пронајден починат скопјанецот Г.С. (42), се наведува во соопштението.

По наредба на јавен обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција. /МИА

Датум на објава: петок, 13 октомври 2017 во 13:39
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар