Пред неколку недели на носот и се појавила темна дамка , за која сметала дека е безопасна. Но , докторите и дијагностицирале дека повторно има рак на кожата.

Прв пат Мелани имаше рак на кожата пред осум години, а по долготрајните терапии, конечно изјави дека ја победила опасната болест.

Пред извесно време актерката имала операција, а сега е на терапија, јавуваат американските медиуими.

Со меланома се бореше и Кортни Кардашијан, како и актерот Хју Џекман.


Датум на објава: четврток, 12 октомври 2017 во 22:12
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 22:15

коментари

остави коментар