Дачиќ ги покажа своите пејачки спрособности , за кои доби и бакшиш од Белградскиот муфтија , откако на турски му го испеа ,,Осман ага “ на Ердоган . Во Истанбул песната го погоди и Црногорскиот претседател Филип Вујановиќ .
Но , дали може да се мери неговиот настап со пеењето на Хрватската претседателка Колинда Грабар – Китаровиќ или на нејзиниот поранешен колега од Србија , Томислав Николиќ .


Освен регионалните пејачки таленти , светот уште го памети настапот на поранешниот претседател на САД , Барак Обама или на Рускиот претседател Владимир Путин . Проценете како би изгледала топ листата на најталентираните политичари . 


Датум на објава: четврток, 12 октомври 2017 во 18:08
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 18:15

коментари

остави коментар