Меѓу загинатите е и „министерот за војна“ на ИД, Гулмурод Халимов, соопшти министерството за одбрана на Русија.

Во нападот убиени се околу 40 припадници на ИД, наведува министерството.

Датум на објава: петок, 08 септември 2017 во 10:54
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар