Двата пожари биле проширени поради силниот ветер кој дува со брзина до 120 километри на час.

На источниот брег на островот беснее оган, кој претходната ноќ, во екот на туристичката сезона, се разгоре во Нонца.

Пожарот го загрози местото Сиско, а неколку регионални патишта се затворени за сообраќај.

Датум на објава: сабота, 12 август 2017 во 19:33
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар