При продажбата не се спомнува името на Доналд Трамп , но вилата е позната во јавноста , така што0 понудите се даваат во тајност.

Вилата се наоѓа веднаш до морето , има базени , тениски игралишта , девет луксузни соби , фитнес центар и комплетна послуга .

Агентот за недвижности , Џонатан Шед за ,,Вашингтон пост”  вели дека сите зборуваат за вилата , но пред неа не се собираат потенцијалните купувачи.

Досега луксузната вила на Трамп можеше да се изнајмува на најмалку 5 дена , но нема информации колку чини таквото сместување . 

Датум на објава: петок, 04 август 2017 во 18:50
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар