Според Европскиот медитерански сеизмолошки центар, епицентарот на земјотресот бил на 13 километри источно од Скопје на длабочина од два километра. /МИА

Датум на објава: недела, 14 мај 2017 во 09:02
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 12:39

коментари

остави коментар