Овогодинешната конференција ќе биде фокусирана на иднината на трансатлантските односи по претседателските избори во САД, европската безбедносна соработка и одбрана, односите со Русија, војната во Сирија, политичко-безбедносната ситуација во Азија и Пацификот, како и предизвиците од мигрантската криза и радикализацијата.


Датум на објава: петок, 17 февруари 2017 во 15:04
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 15:09

коментари

остави коментар