Инцидентот се случил во Ридесхајм на Рајна, во централниот дел на германија. Жената е повредена.

Локалните власти не соопштиле од која земја е 45 годишниот бегалец кој загинал, но навеле дека тој од претходно и е познат на полицијата.

Жената, која била разделена од сопругот, со хеликоптер е пренесена во болница.

Уште двајца се повредени во пожарот во центарот во кој имало 14 луѓе.

Датум на објава: четврток, 01 септември 2016 во 13:50
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар