Девојката со чудни пропорции е во врска со раперот Мик Мил. Раскинуваа, не сакаа да се видат, се смируваа, а сега се пак во добри односи.

Going strong: Nicki and Meek Mill held hands on Tuesday while out and about together in Los Angeles

вистинското име на Ники Минаж е Оника Таниа Марај.

Таа е родена во Сент Џемс, Тринидад и Тобаго. На 5 години се преселила со семејството во Квинс.

- Немавме многу дисциплина дома. Мајка ми ме мотивираше, но немавме дисциплина, а тоа ми беше потребно - изјави во една прилика Ники.

Пред да стане пејачка за групата од Бруклин „Full Force“, со години работела како келнерка во ресторани.

Оваа година таа продуцира и ќе настапува во серија посветена на нејзиното растење во Квис, Њујорк...


Датум на објава: петок, 01 јули 2016 во 16:34
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 22:05

коментари

остави коментар