ВМРО-ДПМНЕ:СДСМ ја дефокусира јавноста со секакви теми, само да не се зборува за тиранската платформа

СДСМ продолжува со својата тактика да ја дефокусира јавноста со секакви теми, само и само да не се зборува за „тиранската платформа“ кои тие очигледно ја имаат прифатено во целост, стои во писмената реакција на ВМРО-ДПМНЕ на прес - конференцијата на Јагода Шахпаска, која рече дека новата реформска влада ќе ја укине партиципацијата за болничко лекување.