среда, 21 февруари 2018 - Холивудска ѕвезда ги разочара фановите – се повлекува од актерството
Актерката Џенифер Лоренс реши да тргне по нов пат во животот .
 
среда, 21 февруари 2018 - Кучер по разводот со Деми Мур : Седум дена не јадев и халуцинирав
Актерот Ештон Кучер јавно призна дека многу тешко го поднел разводот со Деми Мур .
 
среда, 21 февруари 2018 - Модната икона е мета на критики поради “непочитување спрема кралицата“ (фото)
Британската кралица Елизабета се појави на модната недела во Лондон, а друштво на ревијата и правеше британската модна новинарка Ана Винтур.
 
среда, 21 февруари 2018 - Фото: Смешна восочна фигура на Бијонсе во музеј во Канада
Хит на социјалните мрежи во моментов е восочната фигура на светската музичка ѕвезда Бијонсе поставена во Музејот на восочни фигури во градот Најагра Фолс во Канада.
 
вторник, 20 февруари 2018 - Американците шокирани – Ферги се извини за изведбата на химната (ВИДЕО)
Пејачката Ферги се извини за изведбата на националната химна на САД на Олстар натпреварот на НБА .
 
вторник, 20 февруари 2018 - Ја плаши стареењето? Мадона ги шокираше фановите со снимка – ваков третман на лице се уште не сме виделе!(видео)
Поп пејачката Мадона ги остави обожавателите во шок, кога објави едно доста бизарно видео.
 
вторник, 20 февруари 2018 - Џенифер Лоренс на кратко се повлекува од актерството
Добитничката на Оскар и една од најдобро платените актерки, Џенифер Лоренс се одлучи да се повлече од актерството на година дена за да работи на поттикнувањето на младите луѓе политички да се ангажираат.
 
вторник, 20 февруари 2018 - Свршеникот ја искористил, доживеала нервен слом и одлучила: Нема да имам деца
Иако е најпродаваната австралиска ѕвезда и нижи само успеси во својата кариера, “џебната Венера“, Кајли Миног во приватниот живот никогаш немала многу среќа.
 
вторник, 20 февруари 2018 - „Одлично е чувството да се вратиш од мртвите“ (видео)
На социјалните мрежи на 18 февруари се појави известување дека актерот Силвестер Сталоне починал од рак на простатата, и дека својата болест ја држел во тајност, но и оти со неа веќе не можел да се бори.
 
понеделник, 19 февруари 2018 - Емина Јаховиќ по разводот се врати дома
Емина Јаховиќ се врати во Нови Пазар , кај мајка и, по разводот со Турскиот пејач , Мустафа Сандал .
 
понеделник, 19 февруари 2018 - Цеца на Инстаграм одбележа 25 години од свадбата со Аркан (ВИДЕО)
Светлана Ражнатовиќ денеска се потсети на големата свадба со нејзиниот покоен сопруг Аркан .
 
понеделник, 19 февруари 2018 - Среде концерт Елтон Џон погоден во глава , си ги брои забите (ВИДЕО)
Среде концерт поп музичката ѕвезда беше погоден по главата .
 
понеделник, 19 февруари 2018 - Сталоне не е мртов !
Повторно во јавноста се појавија шпекулации за наводната смрт на Силвестер Сталоне.
 
понеделник, 19 февруари 2018 - Фото: Салма Хаек никогаш поубава
Холивудската убавица Салма Хаек на доделувањето на британските филмски награди БАФТА беше вистина божица на убавината, напишаа светските медиуми.
 
недела, 18 февруари 2018 - Се огласи и Анџелина: Да тие цело време комуницираат
Дури и во моментот додека ја примаше ASC наградата за значителен придонес во филмот, филмската индустрија, за подигнување разни социјални и општествено одговорни теми, холивудската актерка не можеше, а да не спомене дека нејзиниот поранешен сопруг и претходно се слушал со неговата поранешна.
 
недела, 18 февруари 2018 - Сами после 13 години: Дали повторно ќе биде заедно најслаткиот пар во Холивуд?
Кога беше објавена веста дека Џенифер Анистон се разведува од Џастин Теру, веднаш започнаа шпекулациите.
 
сабота, 17 февруари 2018 - Актерката под ист покрив живее со момчето и љубовникот
Британската актерка Тилда Свинтон не ги крие своите замрсени емотивни односи.
 
сабота, 17 февруари 2018 - Сара Џесика Паркер конечно проговори за навредите од Ким Катрал
Актерките Сара Џесика Паркер и Ким Катрал веќе со недели водат жолчна расправа преку медиуми.
 
петок, 16 февруари 2018 - Музичка ѕвезда и подарил на собарка картичка за да троши колку сака
Музичката ѕвезда Дрејк и подарил на хотелска собарка картичка без лимит.
 
петок, 16 февруари 2018 - Скапо запознавање?!
Музичката ѕвезда Кајли Миног предизвика вистински хаос на социјалните мрежи со една своја чудна одлука.
 
петок, 16 февруари 2018 - Видео-Фото: Ежени Бушар се соблече!?
Неочекувано опуштено издание на тенисерки од светскиот врв. По Слоун Стивенs разголена фото сесија за најпознатиот американски спортски магазин „Спорт Илустрејтед“ направи и убавата Ежени Бушар.
 
петок, 16 февруари 2018 - Џенифер Анистон се разведува по две години брак
„Одлуката е взаемна и постигната со многу љубов кон крајот на минатата година… Ние сме двајца прекрасни пријатели, кои решија да се разделат како двојка, но сакаме да го продолжиме своето пријателство“, се вели во заедничкото соопштение на Анистон и Теру.
 
четврток, 15 февруари 2018 - Комичарот призна дека ја изневерувал својата жена: Бев многу лош сопруг (видео)
Во новиот специјал на Нетфликс, „Tamborine”, познатиот комичар Крис Рок зборуваше за подемите и падовите во деветнасетгодишниот брак со Малак Комптом.
 
четврток, 15 февруари 2018 - Фото: Елизабет Харли без градник, годините не и можат ништо
Британската актерка Елизабет Харли уште еднаш покажа дека жените се како виното , што постари толку по сексапилни.
 
среда, 14 февруари 2018 - Актерката со болна исповед: Ми ја извадија матката , сакам дете
Младата Холивудска ѕвезда Лина Денам открива дека и ја извадиле матката како последица од ендометриоза.
 
среда, 14 февруари 2018 - Голди Хон: Имав ужасни искуства во Холивуд
Актерката Голди Хон (72) во екот на аферата за сексуалните злоставувања во Холивуд, таа прокоментира, дека за жал таквото однесување “отсекогаш било присутно во индустријата“ и дека не би и верувале кога би раскажала се што доживеала.
 
среда, 14 февруари 2018 - Том Круз повторно во акција: Скокна од катедрала висока 150 метри (видео)
Том Круз (55) се врати во форма и продолжи со снимањето опасни сцени.
 
среда, 14 февруари 2018 - Видео: Нов спот на Здравко Чолиќ
Најголемата балканска музичка ѕвезда Здравко Чолиќ ја израдува својата публика со новиот спот за песната „Куќа полна народ“ .
 
среда, 14 февруари 2018 - Една од најубавите жени на светот целосно се разголе (фото)
Поранешната мисица на светот, Оливија Кулпо се фотографираше за најновото издание на популарниот магазин „Спортс Илустрејтед“.
 
вторник, 13 февруари 2018 - Лепа Брена прв пат проговори за својата болест
Се онесвестив на концерт и со хеликоптер ме однесоа во болница , раскажува Брена за својата здравствена состојба .
 
Навигација: 1 I 2 I 3 I 4 I 5 I 6 I 7 I 8 I 9 I 10 I 11 I 12 I 13 I 14 I 15 I 16 I 17 I 18 I 19 I 20 I 21 I 22 I 23 I 24