сабота, 24 март 2018 - Оваа позната манекенка е модна икона на годината
Секој јуни месец традиционално се одржува доделувањето на престижните CFDA награди, на кои присуствуваат некои од највлијателните луѓе од светот на модата.
 
петок, 23 март 2018 - Плејбој зајачицата и се извини за Меланија за врската со Доналд Трамп
Карен Мек Дугал и се извини на првата дама на САД , Меланија Трамп за врската со претседателот .
 
петок, 23 март 2018 - Беко станува нов главен глобален партнер на ФК Барселона
Беко го продолжува и проширува договорот за спонзорство со ФК Барселона и го прогласува Жерар Пике за глобален амбасадор.
 
петок, 23 март 2018 - Нов љубовен феномен:Дали сте слушнале за „Криптоманса“? Еве што таа претставува
Доста чуден облик на врска.
 
петок, 23 март 2018 - Супер бабичка од Македонија: Има 90 години, страстен е возач, сака да пее, а некогаш ја слушале Марија Калас и Оназис (видео)
Оваа супер бабичка има 90 години, сака да пее и да вози автомобил со кој самата дошла од Скопје во Белград.
 
петок, 23 март 2018 - Еве што значи кога сонувате бои:Секоја боја има свое значење!
Се што сонувате има некакво скриено значење, па така и боите.
 
петок, 23 март 2018 - Ќерката на познатиот актер порасна и стана вистинска убавица (фото)
Ќерката на поранешниот актерски пар Џад Ло и Сади Фрост, 17 годишната Ирис Ло почнала да ниже успеси во светот на манекенството.
 
петок, 23 март 2018 - Дали би пробале пиво со вкус на вагина? (видео)
Благодарејќи на една полска компанија ќе имате прилика да пробате пиво кое има вкус на вагина. Нормално, доколку тоа ви е желбата.
 
петок, 23 март 2018 - Видео: Парис Хилтон како сирена, снима едиторијал во топлес
Богатата наследничка Парис Хилтон на социјалните мрежи се пофали со снимка на која пред објективот на фотографот Варвик Сејту позира во топлес.
 
четврток, 22 март 2018 - Укинат изборот за Мис Венецуела поради сексуален скандал (ВИДЕО)
Втората најтрофејна земја во светот по бројот на победнички за избор на Мис , ја тресе скандал.
 
четврток, 22 март 2018 - 600 гости на Британската кралска венчавка – поканите се принтаат во Американски стил
На венчавката на принцот Хари и американката Меган Маркл на 19 мај се поканети 600 гости.
 
четврток, 22 март 2018 - Манекенката која никогаш не носи долна облека: Сега целосно се разголила за мажот и фановите (видео)
Ретки се приликите кога манекенката Емили Ратајковски се фотографира, а да е облечена.
 
четврток, 22 март 2018 - Фото: Ѓоковиќ им посака среќа на хрватските фудбалери
Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ оствари средба во Мајами со хрватските фудбалери Лука Модриќ, Иван Ракитиќ, Иван Перишиќ и Матео Ковачиќ и им посакаа многу успех на Светското првенство во Русија.
 
четврток, 22 март 2018 - Видео – фото: Сара е подготвена за фудбалскиот Мундијал во Русија
Само три месеца остануваат до почетокот на најголемиот спортски настан во светот во 2018 година, Светскиот фудбалски шампионат во Русија.
 
среда, 21 март 2018 - Жива кукла - ,,Сакам да бидам сама “
Алис Хочфилд се претворила во жива кукла .
 
среда, 21 март 2018 - Како се малтретираат Британци по замрзната улица ? (ВИДЕО)
Жителите од малото гратче во Дирсет , Англија имаат навистина голема мака за да стигнат до дома.
 
среда, 21 март 2018 - Како да препознаете глупави луѓе:Фројд тоа го открил со една реченица!
Сигмунд Фројд, најпознатиот психијатар и таткото на психоанализата ни остави генијални мудрости и изрези за сите времиња.
 
среда, 21 март 2018 - Нова спортска љубовна романса
Убавата скијачка Лара Гут има ново момче, фудбалерот на Удинезе , репрезентативецот на Швајцарија Валон Бехрами.
 
среда, 21 март 2018 - Манекенката воодушеви со изгледот: На 53 години покажа совршено тело на плажа (фото)
Манекенката и актерката Ел Мекферсон, попозната по прекарот “Тело“, во шестата деценија од животот може да се пофали со совршен изглед, на кој можат да и позавидат многу дами.
 
вторник, 20 март 2018 - „Диносаурусите биле домашни миленици на џиновските луѓе“
Џордан Кларксон, кошаркарот на Кливеленд Кавалирс, ја шокираше јавноста со изјавата за диносаурусите и праисторијата.
 
вторник, 20 март 2018 - Меган Маркл во центарот на скандал: Се појавија разголени фотографии од идната принцеза (фото)
Откако се сврши со принцот Хари, актерката Меган Маркл многу брзо ги освои симпатиите на Британците кои во неа видоа олицетворение на префинетост.
 
вторник, 20 март 2018 - Погледнете како да ги врзете врвките со една рака (видео)
Повеќето од вас научиле како да ги врзуваат врвките уште во детството, но користејќи ги двете раце.
 
вторник, 20 март 2018 - Најдобар трик досега! Секогаш додава лимонов сок додека ги вари јајцата(видео)
Ова е едноставен трик, кој нема да ви одзема време, а ќе можете да го избегнете тоа што најмногу ви пречи за време на варење на јајцата.
 
вторник, 20 март 2018 - Кратка или долга коса?Едноставна метода со помош на која ќе дознаете која подобро ви стои
Ако никогаш не сте имале куса коса можеби се прашувате како би ви прилегала. Откријте на лесен и едноставен начин со 5,7cm правилото.
 
вторник, 20 март 2018 - Нова песна со моќна порака „Стоп за насилството врз жените“ на Пепа Димитрова
„Стоп за насилството врз жените“ – оваа моќна порака, полна со подршка за жените, овој пат преку својата најнова песна и спот ја испрати Пепа Димитрова.
 
вторник, 20 март 2018 - Богаташката приреди раскошна забава со брдо подароци за својата ќерка (фото)
Богатата наследничка на сопственикот на Формула 1, Тамара Еклстон приреди голема забава за својата четиригодишна ќерка Софија.
 
вторник, 20 март 2018 - Фото: Убавици со скоро совршени облини
Одамна е пресудено дека совршените пропорции на женското тело се 90-60-90.
 
понеделник, 19 март 2018 - Баба Ванѓа ја предвиде победата на Путин и новиот владетел на светот (ВИДЕО)
Според пишувањето на Бирмингем меил , баба Ванѓа ја предвиде победата на рускиот претседател Владимир Путин .
 
понеделник, 19 март 2018 - Емили Ратајковски повторно го полуде Инстаграм
Манекенката Емили Ратајковски во уште едно провокативно издание.
 
понеделник, 19 март 2018 - Што мислите кој е победникот во борба помеѓу бодибилдер и девојка која има црн појас (видео)
Јутјубер по име Rambo Cuztha Gunz, имал вишок килограми, а тогаш решил да го смени тоа и се трансформирал и сега е бодибилдер.
 
Навигација: 1 I 2 I 3 I 4 I 5 I 6 I 7 I 8 I 9 I 10 I 11 I 12 I 13 I 14 I 15 I 16 I 17 I 18 I 19 I 20 I 21 I 22 I 23 I 24