понеделник, 23 октомври 2017 - И пришол на непозната жена и ја турнал на шините (видео)
Маж од Хонгконг на подземната железничка станица, турна непозната жена на шините, а снимката е објавена на социјалните мрежи.
 
понеделник, 23 октомври 2017 - Жена, инспирација: Има седум деца и вакво тело, годините не ги ни брои (фото)
Кога пред 23 години се вратила од породилиштето, за прв пат, добила желба да ги облече старите фармерки.
 
понеделник, 23 октомври 2017 - Непријатна сцена на состанокот со францускиот претседател (видео)
Состанокот на францускиот претседател Емануел Макро со тројцата државни секретари беше прекинат на момент од црн лабрадор, на не баш пријатен начин.
 
недела, 22 октомври 2017 - Судбина : отишла во ноќен клуб , станала принцеза
Американката Анана Остин засекогаш ќе го запамети излегувањет во ноќен клуб . Таму го запознала принцот од Етиопија и станала принцеза.
 
недела, 22 октомври 2017 - Најбогатиот Хрват избегал од Британија во Швајцарија
Хрватските медиуми јавуваат дека Ивица Тодориќ , кој е баран и преку Интерпол , од Лондон пребегал во Швајцарија.
 
сабота, 21 октомври 2017 - Хуманите може да му помогнат на семејството Таневски
Во пожарот што ја пеплоса куќата на семејството Таневски, целосно изгоре се што имаа.
 
сабота, 21 октомври 2017 - Монструмот од Австрија имал уште еден подрум
встриецот Јозеф Фрицл, кој служи доживотна казна затвор затоа што во заробеништво ја држел својата ќерка, ја силувал повеќе од 3.000 пати и направил седум деца, имал таен подрум кој се наоѓал во гостинската куќа.
 
петок, 20 октомври 2017 - Блогерка открила од каде и се парите: Семејството ја осудува, а вие?
Бриди Вилкинс пишува за еден моден магазин, има 23 години и патува по светот.
 
петок, 20 октомври 2017 - Најморничавата работа на светот носи заработка и од 4.200 евра на ден
Мија Коџима има многу необична работа
 
петок, 20 октомври 2017 - Научниците пронајдоа идеално место за колонизација на Месечината
Научниците веќе со години се прашуваат дали темните вдлабнатини на Месечината се можеби влез во огромни пештери кои одамна биле направени од ерупциите на лава.
 
петок, 20 октомври 2017 - Три семејства од Маџари загубија се во пожар
Само спомени од домот, толку им остана од куќата на семејството Таневски од скопско Маџари по синоќешниот пожар.
 
петок, 20 октомври 2017 - Облакодер продаден за неверојатни 5 милијарди долари
Облакодер во сопственост на најбогатиот жител на Хонгконг , Ли Ка Шинг е продаден за рекордни 5,15 милијарди долари.
 
четврток, 19 октомври 2017 - Видео: Ужас во Србија: Tатко во кафез го чува болниот син седум години
Како во најстрашните филмови, Радован М. (34), лице со посебни потреби, живее со години во кафез, заклучен со синџири зад решетки во руинирана куќа во близина на Кикинда.
 
четврток, 19 октомври 2017 - Уште еден астероид помина покрај Земјата
Вечерва уште еден голем астероид помина покрај Земјата .
 
четврток, 19 октомври 2017 - Болви во авион искасале девојче и нејзината мајка
Бритиш Ервејс им се извини на патницичките , кои летале од Ванкувер кон Лондон и се разбудиле целите искасани од болви .
 
четврток, 19 октомври 2017 - Работа од соништата – им плаќаат 200 илјади долари за да одат на одмор
Колет и Скот Столер шест месеци во годината се на одмор и за тоа се платени околу 200 илјади долари
 
четврток, 19 октомври 2017 - Најбизарната трка во историјата: Како Османлиите ги казнувале агите
Џелатите на Османската империја никогаш не биле познати по милосрдието.
 
четврток, 19 октомври 2017 - Беше една од најубавите тенисерки: Се здебели 60 килограми, ослабна 30, планира да се врати во форма (фото)
Некогаш Австралијанката со српско потекло, Јелена Докиќ беше најубавата тенисерка на турнирите, бележеше одлични резултати, а потоа почнаа да се редат проблемите.
 
четврток, 19 октомври 2017 - Скокнал во провалија од карпа висока 250 метри – без падобран (видео)
Повеќе од година дена, Рајан Џенкс од Калифорнија планирал да скокне во провалијата.
 
четврток, 19 октомври 2017 - Никој не знае што се овие чудни структури во Саудиска Арабија (видео)
Стотина мистериозни камени структури се пронајдени во древните магматски карпи во Саудиска Арабија.
 
четврток, 19 октомври 2017 - Дебела жена за да го казни, седела на девојче и го задушила !!
Едно деветгодишно девојче се задушило кога нејзината дебела роднина, тешка околу 150 килограми, седела на неа за да ја казни.
 
четврток, 19 октомври 2017 - Мостот „Среќен јазол“ ги воодушевува пешаците
Интересен и необичен мост „Среќен јазол“ веќе 4 години ги воодушевува пешаците и велосипедистите од местото Чангша во Кина. Овој мост наменет за пешаци се состои од три моста кои се преплетуваат во еден.
 
среда, 18 октомври 2017 - Кит го блокираше сообраќајот во пристаништето во Марсеј
Збунет кит долг 15 метри влезе во стариот дел од пристаништето во Марсеј во Франција и го прекина водениот сообраќај.
 
среда, 18 октомври 2017 - Млад хуманист од Битола започна акција за собирање средства за лекување на деветмесечната Николија од Неготино
Да се откажеме од едно кафе и да донираме за деветмесечната Николија Динова од Неготино, која боледува од “Porenzephaler”, дефект на мозокот и мозочни грчеви.
 
среда, 18 октомври 2017 - Ужас во Америка: Мајка ги ставила децата во рерна и ја вклучила
Американката Лемора Вилијамс (24) е обвинета дека ги убила своите две најмлади деца, на тој начин што ги ставила во рерна и ја вклучила.
 
среда, 18 октомври 2017 - Оливер Драгоевиќ: Ако некогаш ми требало помош, тоа е вечерва (видео)
Ми рекоа, верувај во љубовта .....хрватската ѕвезда не се предава пред пакосната болест, но на сцена призна дека сепак сега најпотребна му е помош.
 
среда, 18 октомври 2017 - Развој на мрежа за донирање храна
Асоцијацијата „Ајде Македонија“ работи на развој на првата мрежа за донирање храна во Македонија, што има за цел да им обезбеди по два оброка на 1.000 луѓе дневно, со намера мрежата да се прошири за да помогне на уште повеќе луѓе кои имаат проблем при обезбедувањето храна.
 
вторник, 17 октомври 2017 - Како изгледа животот во стан од 8 квадрати? (видео)
Во Токио, Јапонија, каде цените на недвижностите се вртоглаво високи, Австрлијанката Ема пронашла решение за свој покрив на главата.
 
вторник, 17 октомври 2017 - Потрошил милион за да изгледа како Барбика (фото)
Џејсон Торес (30), транссексуалец од Њу Џерси, помина 12 години менувајќи го својот изглед со пластични операции и потрошил милион долари, за да стане Никол Сандерс и постигне вистински изглед на Барбика.
 
вторник, 17 октомври 2017 - Не дозволувајте милото лице на оваа баба да ве превари
Германскиот суд, Урсула Хаверберк, попозната како Наци баба, ја прогласи за виновна за иницирање на тврдењето дека Холокаустот е фикција и дека немало гасни комори во Аушвиц. Осудена е на казна затвор од шест месеци.
 
Навигација: 1 I 2 I 3 I 4 I 5 I 6 I 7 I 8 I 9 I 10 I 11 I 12 I 13 I 14 I 15 I 16 I 17 I 18 I 19 I 20 I 21 I 22 I 23 I 24