Ова време е за 40 стотинки побавно од Б нормата.

Македонецот на СП го очекува и настап на трката на 400 мешано в недела, а шанса за исполнување на норма Блажевски ќе има и на други натпревари.

Блажевски пливаше во втората група и го освои 6.место или вкупно 33.место од 47 натпреварувачи што се појавија во оваа дисциплина.

Утре на Мундијалот на патеката 100 м слободно ќе настапи Анастасија Богдановски. /МИА

Датум на објава: среда, 05 август 2015 во 10:36
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар