Швајцарецот причина за славење имаше и пред натпреварот. Тој од организаторот доби торта за неговиот 33.ти роденден.

Следен противник на Федерер ќе му биде Фелисијано Лопез (Шпанија) кој во 1/4финалето беше подобар од домашниот тенисер Милош Раониќ со 2-1 во сетови.

Во второто полуфинале ќе играат Григор Димитров (Бугарија) и Жо-Влифред Цонга (Франција).

Датум на објава: сабота, 09 август 2014 во 12:19
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар