Термини на почеток, двојки и резултати од првите средби:

19:00 часот Макаби Тел Авив – Базел (0:1 прв натпревар),
19:45 Стеауа – Динамо Тбилиси (2:0),
20:00 Марибор – АПОЕЛ (1:1),
20:00 Скендербег – Шахтјор Караганди (0:3),
20:45 Фенербахче – Салцбург (1:1),
20:45 Партизан – Лудогорец (1:2),
21:00 Грасхоперс – Олимпик Лион (0:1).

Третото квалификациско коло ќе биде комплетирано утре со одигрување на преостанатите осум реванши. /Извор: МИА/

Датум на објава: вторник, 06 август 2013 во 11:58
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар