Дваесет и четири-годишниот Холанѓанец беше привлечен од Луис ван Гал во Манчестер Јунајтед, а потоа играше под водство на Жозе Мурињо, но беше продаден во Лион минатиот јануари.

Мемфис Депај има 44 натпревари и 14 гола во Лига 1, а за холандската репрезентација зад себе има 34 натпревари и 8 гола./МИА

Датум на објава: среда, 14 март 2018 во 19:08
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар