- Очекуваме Челзи да игра на истиот начин како и на првата средба. Тие внимателно ќе се брната и ќе се обидат од противнапади да го загрозат нашиот гол. Тоа ќе биде тешка борба. Се надевам дека на крајот ние ќе се радуваме, нагласи Алба.

Првиот натпревар заврши со резултат 1:1.

Почеток на средбата на „Камп Ноу“ е во 20 часот и 45 минути. 

Датум на објава: среда, 14 март 2018 во 14:03
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар