- Првпат Севиља е помеѓу осумте најдорби. Нема подобро место од „Олд Трафорд“ за испишување историја. Никогаш нема да го заборавам овој натпревар. Победата е и за нашите навивачи кои веруваа дека можеме да го победиме големиот противник, изјави Једер.

Екипата од Андалузија го совлада Јунајтед со 2:1 и по 0:0 на првиот меч го елиминира англискиот великан.

Датум на објава: среда, 14 март 2018 во 08:58
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар