Јунајтед синоќа на реваншот со Севиља делуваше немоќно, без препознатливиот стил на игра, без агресивност и сосема заслужено е исфрлен од страна на шпанскиот претставник.

Се појавија низа пораки до Португалецот да ја напушти тренерската функција.

„Мурињо треба да биде отпуштен од вечерва. Не утре. Не задутре. Веднаш“; „Мурињо напушти го мојот клуб. Имајте добра ноќ"; „Ве молам, сакам само да слушнам дека Жозе Мурињо доби отказ“; „Само Мурињо е виновен“; „Ужасна тактика“, се само некои од коментарите на разочараните навивачи на Јунајтед.

Севиља го победи Манчестер на негов терен со 2:1 и по 0:0 на првата средба, обезбеди пласман во четвртфиналето на ЛШ. 

Датум на објава: среда, 14 март 2018 во 08:55
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар