27-годишниот Шпанец има склучена соработка со клубот од „Олд Трафорд“ до летото 2019 година и се очекува наскоро да го продолжи договорот.

И покрај тоа, Реал не ги крие амбициите да го ангажира еден од најдобрите светски голмани. Во 2015 година „Кралскиот клуб“ беше многу блиску до договор со Де Геа, но само поради техничките проблеми и ненавремено испраќање на документите пропадна трансферот.

- Не знам кои се намерите на Реал Мадрид, но ако бидам на нивно место, би си барал друг играч, изјави Мурињо. 

Датум на објава: вторник, 13 март 2018 во 11:11
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар