Во некои шпански медиуми се појавија информации за вклучување на Бензема како дел од пакетот што Реал би го дал на ПСЖ за евентуалното доаѓање во Мадрид на Нејмар.

Оваа сезона во фудбалскиот шампионат на Шпанија, 30-годишниот Бензема постигна четири гола на 22 натпревари. 

Датум на објава: вторник, 13 март 2018 во 09:21
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар