Поранешниот репрезентативец на Брегот на Слоновата Коска, кој вчера наполни 40 години, имаше блескава кариера во Европа, а најголемите успеси ги постигна за девет сезони во дресот на Челзи. Со тимот од Лондонтој освои четири титули во Премиер лигата, четири ФА Куп трофеи, три Лига Купови на Англија и еднаш Лигата на Шампионите.

- Играта продолжува да ми дава задоволство. Уживам на теренот. Опкружен сум од многу млади луѓе и сакам да им го пренесам наученото во текот на годините. Но оваа сезона ќе биде последна за мене. Веќе сум на 40 и чувствувам дека е дојдено времето, прокоментира Дрогба, кој е косопственик на клубот Феникс. 

Датум на објава: понеделник, 12 март 2018 во 22:24
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар