„Сините“ гостуваат на каталонците во реванш-дуел од 1/8-финалето на Лигата на Шампионите во среда од 20:45 часот по македонско време, откако во првиот натпревар двата тима одиграа 1:1.

- Да го запрам Лионел Меси ќе биде исклучително тешко, но ќе дадам се од себе да го натерам да се чувствува непријатно и да не успее да се претстави совршено во натпреварот. Го гледам како ривал, кој е во потрага по победа, но и јас исто така. Не ми пречи да играм против мојот поранешен клуб и моите поранешни соиграчи. Дури и ме мотивира. Го направив тоа со Арсенал и сега со Челзи. Се чувствував доста добро и во двата наврати, рече Фабрегас.

Датум на објава: понеделник, 12 март 2018 во 22:23
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар