Во нападот на Селесао се повикани уште Фирмино (Ливерпул), Габриел Жезус (Манчестер Сити) и Тајсон (Шахтјор Доњецк).

Голманот на Валенсија, Нето, ќе се врати во тимот првпат од 2015 година.

Проширен состав на Бразил за пријателските мечеви со Русија и Германија:

Голмани: Алисон, Едерсон, Нето

Одбрана: Даниел Алвеш, Вагнер, Марсело, Филипе Луис, Миранда, Маркињос, Тиаго Силва, Жеромел, Родриго Кајо

Среден ред: Каземиро, Фернандињо, Паулињо, Фред, Ренато Аугусто, Кутињо, Талиска, Вилиан

Напаѓачи: Фирмино, Габриел Жезус, Тајсон, Вилиан Жозе.

Датум на објава: понеделник, 12 март 2018 во 22:20
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар