По денешната средба на грчкиот премиерот Алексис Ципрас и заменик министерот за спорт, Јоргос Василијадис е донесена одлука да се прекине шампионатот.

- Одлучивме да прекине првенството. Нема да продолжи се додека не се воспостави нова рамка со нови правила и услови, изјави Василијадис.

Претставници на Федерација на Грција и на Владата се во постојан контакт со УЕФА и сега за сега не постои можност за санкции поради мешањето на политиката во спортот.

Поради ситуацијата на стадионот Тумба, грчката полиција издаде налог за апсење на Савидис и четворица членови од неговото обезбедување. /МИА

Датум на објава: понеделник, 12 март 2018 во 14:09
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар