Наполи синоќа на гостувањето кај Интер одигра нерешено 0:0 и падна на втората позиција во Серија А.

- Бевме блиску до трите бода, имавме шанси за гол но не реализиравме. Споредено со претходниот натпревар бевме далеку подобри со желба за триумф. Доколку Јувентус до крајот ги добие сите натпревари можеме само да им честитаме. Сепак мислам дека и нив ќе им биде тешко да ги освојат сите бодови до крајот. Ќе се бориме и убеден сум дека уште имаме шанса за титулата. Продолжуваме да веруваме во Скудетото, изјави Сари.

На десет рунди до крајот на Италијанското фудбалско првенство Јувентус на врвот има бод предност пред Наполи и натпревар помалку. /МИА

Датум на објава: понеделник, 12 март 2018 во 09:12
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар