Избраниците на Чедомир Јаневски влегоа како фаворити, но гледавме еден прилично здодевен прв дел од натпреварот.

По паузата и двата тима се раздвижија, меѓутоа и покрај неколкуте обиди на двете страни изостана  реализација.

На останатите два натпревари од 23. коло во ПМФЛ кои се одиграа попладево без погодоци заврши и мечот во Охрид меѓу Победа и Академија Пандев.
Единствен натпревар со погодоци беше средбата во Кратово меѓу Силекс и Шкупи која заврши со резултат од 1:1.

Кратовчани поведоа со голот на Антонио Маркос во 11. минута, а во 42. минута Шкупи израмни со голот на Баже Илијоски.

Силекс освои еден бод и ја задржа големата предност во битката за третата позиција, која гарантира настап во квалификациите за Европа Лигата./МИА

Датум на објава: недела, 11 март 2018 во 18:19
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар