„Топчиите“ поведоа уште во 8. минута со голот на Шкодран Мустафи и овој резултат се задржа до полувремето.

Во вториот дел Обамејанг го зголеми водството на 2:0, а Хенрик Микитаријан во 77. минута беше прецизен за конечни 3:1.

Мечот помина и во знакот на голманот на Арсенал, Петр Чех, кој не му дозволи на Дини да го реализира ударот од белата точка, но воедно стана и  првиот голман во Премиерлигата кој на 200 натпревари ја сочувал сопствената мрежа.

Арсенал со оваа победа останува на шестата позиција./МИА

Датум на објава: недела, 11 март 2018 во 18:17
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар