Вредноста на трансферот е 30 милиони евра , а со бонусите може да се зголеми з ауште девет милиони . 
Барселона би можела да го активира договорот со 21 годишнио играч во јули годинава. Артур дебитирал за Греми додека тренер на клубот бил Луис Фелипе Сколари.

Тој лани го достигна врвот во бразилскиот клуб кога беше најзаслужен за освојувањето на купот .

Датум на објава: недела, 11 март 2018 во 16:31
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар