Ова е трет мал кристален глобус за  Јансруд  во последните четири години.

Тој трката ја заврши со време од 1:33.21 минути, а Беат Фојц од Швајцарија беше втор со време од 1:33.43 минути.  Французинот Брис Роже со време од 1:33.54 минути заврши трет.

Најголемиот конкурент на Јансруд  во борбата за малиот кристален глобус неговиот сонародник Аксел Свиндал не успеа да ја заврши трката./MИА

Датум на објава: недела, 11 март 2018 во 15:42
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар