За Федерер ова е прв турнира на кој се натпреварува по враќањето на првото место на АТП листата и веројатно ќе се обиде да ја продолжи низата од 11 натпревари без пораз.

Натпреварот ќе продолжи вечерва, веднаш по завршувањето на мечот меѓу Новак Ѓоковиќ и Даниел Торо кој почнува во 20 часот./MИА

Датум на објава: недела, 11 март 2018 во 13:37
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар