Со победата Вардарки покажаа и потврдија дека  се наоѓаат во фантастична форма и се подготвени за четвртфиналниот предизвик по што ќе следува завршниот турнир во Будимпешта и обидот конечно да се дојде до европската титула.

Вечерва во Морача нашиот шампион беше подобар ривал, ги искористи своите шанси, па со учинок од 9 победи и 1 пораз ќе излезе на мегдан против дански Митјиланд, четвртфиналниот противник на Вардар.

Пенезиќ даде 10 голови, Суслина имаше 9 интервенции, додека кај домаќините најмногу, 10 погодоци даде Раичевиќ.

Датум на објава: сабота, 10 март 2018 во 21:48
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар