Домаќините до победата стигнаа рутински, па по првите десет минути водеа со разлика 20:7.
Работнички низ целиот натпревар го контролираше резултатот и ја зголемуваше предноста, која во третиот дел од натпреварот стигна до највисоки плус 29 поени.
Бугарскиот интернационалец Чавдар Костов со 20 поени беше најефикасен кај Работнички, а Диме Тасовски со 17 поени во составот на Гостивар./МИА

Датум на објава: сабота, 10 март 2018 во 20:56
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар