Дресен оствари време од 1:49.17 и за само осум стотинки успеа да го победи Фојц. Свиндал со задоцнување од 17 стотинки заврши трет.

Со овој резултат, Фојц е се уште прв во генералниот пласман со 622 поени, а Свиндал е втор со 60 помалки. Тие остануваат единствените кои можат да ја освојат титулата од Светскиот куп во спуст./МИА

Датум на објава: сабота, 10 март 2018 во 14:13
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар