Иницијативата за крај на договорот за заем е по барање на Минчев, иако од нашиот клуб сакале соработката да продолжи и за наредната сезона.

Тој во „Јане Сандански" дојде во октомври минатата година како позајмен играч до крајот на сезоната од Фенербахче.

Оттогаш одигра 14 натпревари со просек од 5,4 поени, 3,1 скок и една асистенција.

Според најавите, тој ќе продолжи во Бугарија./МИА

Датум на објава: петок, 09 март 2018 во 19:51
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар