Најголем дел од тест-возењата на  четвртиот ден помина во знакот на Белгиецот Стофел Вандорн со Мекларен, но на крајот тој, сепак, заостана половина секунда зад Хамилтон.

Трет беше Себастијан Фетел со најдобро време од  1:20.241, а Фернандо Алонсо беше петти со време од 1:20.929.ж

Оваа година возачите немаа среќа со времето во Барселона, па поради обилните врнежи од снег тестирањата беа прекинати и одложени.

Шампионатот во Формула 1 започнува со трката за Големата награда на Австралија на 25 март во Мелбурн.

Датум на објава: среда, 07 март 2018 во 16:58
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар