„Металците“ го контролираа мечот и во последната четвртина влегоа со предност од 15 разлика (41:56) но во последната доживеаја целосен дебакл откако ја загубија со 26:8, а со тоа и победата.
Херој за домаќините беше Димче Тасовски со 23 поени, кој беше и единствениот кошаркар на домаќините со двоцифрен број на поени. Кај МЗТ, Крафорд даде 13 поени но загуби и 8 топки, а Лалиќ се истакна со 12 поени.
По 17 одиграни кола, МЗТ Скопје е на третата позиција зад Работнички и Блокотехна, Гостивар е петти со ист број на бодови како и Куманово кој е на четвртото место./MИА

Датум на објава: вторник, 06 март 2018 во 21:31
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар