За избраниците на Раул Гонзалез ова беше 15 победа, со што само ја потврди доминацијата и ја продолжи серијата без пораз во досегашниот тек од регионалното натпреварување.

Вардар доминираше во текот на целиот меч, иако очигледно не играше со полни сили, а клучната разлика ја направи на стартот на второто полувреме, кога стигнаа до осум гола предност 20:12. Гонзалес одмори дел од првотимците, но и комбинираниот тим успеа да се справи со еден од најслабите тимови оваа сезона во СЕХА.

Мартин Поповски со 6 погодоци беше најефикасен кај Вардар, 5 постигна Даинис Криштопанс, додека Хорхе Македа реализираше 4 погодоци.
Вардар има 46 бода, додека Динамо остана на претпоследната деветта позиција на табелата со само осум освоени бода во регионалната лигата. „Црвено-црните“ во наредното коло од СЕХА се домаќини на Нексе (13-ти март)./MИА

Датум на објава: вторник, 06 март 2018 во 19:46
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар