Фоњини по победата во финалето против Чилеанецот Николас Јари (2-1) титулата ја посвети на својот сонародник кој беше пронајден мртов во хотелска соба.
- Ова титулата е за Давид Астори, рече Фоњини, кој жали за својот сонародник, човекот што одиграл 14 натпревари за националниот тим на Италија.
Астори почина во сон ноќта сабота кон недела во Удине, каде што требаше да го одигра натпреварот за Фиорентина против Удинезе. 

Датум на објава: понеделник, 05 март 2018 во 13:37
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар