- За жал, повредата што доживеав во Акапулко е иста како и онаа во Мелбурн. Морам да заздравам , па затоа нема да играм во Индијан Велс  и во Мајами,  напиша Надал на социјалните мрежи.

Шпанецот има проблеми со коленото, а по повредата на Австралија опен го предаде четвртфиналето против Чилиќ.

Во меѓувреме Надал го откажа и настапот во Акапулко./МИА

Датум на објава: петок, 02 март 2018 во 21:10
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар