Од четворицата тркачи во оваа квалификациска група, тројца се дисквалифицирани бидејќи ја минале лентата на другиот натпреварувач, додека еден е исклучен поради погрешен старт.

Таплин е дисквалифициран за преминување во друга лента, иако со време од 46.37 секунди уверливо се пласираше во полуфиналето.

Меѓу дисквалифицираните се и Стивен Гајл од Јамајка, Латвиецот Аустрис Крапинскис и Алонзо Расел од Бахами./МИА

Датум на објава: петок, 02 март 2018 во 18:22
Александар Видиновски

коментари

остави коментар